Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa, nie zdobi ud i łydek. Jednak ponad 80 procent kobiet zmaga się z tym problemem. Dlatego coraz częściej panie, nękane przez cellulit szukają skutecznej pomocy, odwiedzają dermatologów i kosmetyczki, czytają setki materiałów na temat cellulitu. Szukają, czytają i nie zawsze znajdują. Ważne jednak, że podejmują starania i dają sobie radę. Część pań zwalcza cellulit w stu procentach skutecznie, część jednak radzi sobie częściowo. Niektóre panie w ogóle nie podejmują prób i akceptują stan rzeczy.

Cellulit – przyczyny powstawania

Cellulit powstaje, gdy pod skórą gromadzi się sporo wody lub tłuszczu. Grudki szpecą i nie wyglądają najlepiej. Niejedna pani dałaby fortunę, by pozbyć się takiej wątpliwej ozdoby.

Cellulit wodny pojawai się, gdy nagromadzi się za dużo wody oraz toksyn w tkankach. Na niego cierpią osoby o stałej wadze. Cellulit tłuszczowy pojawia się, gdy panie tyją, wówczas pojawia się więcej komórek tłuszczowych. Tłuszcz naciska na naczynka, a usuwanie wody i toksyn z tkanek nie dochodzi do skutku. Cellulit tłuszczowy występuje u osób wykonujących pracę siedzącą i mało aktywnych fizycznie.

Kto cierpi na cellulit? Osoby mało aktywne fizycznie, cierpiące na zaburzenia hormonalne, mające zaburzenia metabolizmu tłuszczów. Z powodu niskiej aktywności hormonów komórki tłuszczowe nie rosną tak samo szybko i pojawia się cellulit.

Skuteczne sposoby na cellulit

Skutecznych metod zwalczania cellulitu jest sporo: ćwiczenia, dieta, pozbycie się nadwagi. To przede wszystkim należy wdrożyć, aby pozbyć się cellulitu. Do tego przydadzą się tak nowoczesne zabiegi, jak bańka chińska czy masaż limfatyczny ręczny lub za pomocą odpowiedniego urządzenia. Poza tym z diety trzeba usunąć sól, ponieważ ona zatrzymuje wodę w organizmie. Dobrze jest stosować herbatki ziołowe, szczególnie pomocna będzie herbatka z czarnego bzu. Można też kupić specjalne kosmetyki przyśpieszające spalanie i eliminujące cellulit z pośladków oraz ud. Błonnik, witamina C oraz potas także są doskonałymi sojusznikami w walce z cellulitem. Dzięki nim skóra staje się gładka, a grudki znikają.

Cellactiv – skuteczny preparat na cellulit

Cellactiv to doskonały preparat, który pomaga zwalczać cellulit. Kupuje się go bez recepty, jest on niedrogi, nie ma skutków ubocznych. Cellactiv zawiera wyciąg z pestek winogron, który zwiększa ilość białek kolagenowych. Ekstrakt ze skrzypu polnego pomaga zadbać o gładką skórę, a ekstrakt z pokrzywy pobudza przepływ krwi w organizmie. Do tego zielona herbata, która odchudza i pomaga spalać tłuszcz. Ponadto w preparacie jest wyciąg z wodorostów regulujący krążenie oraz wspierający dotlenienie. Dwie tabletki dziennie znacząco pomagają zwalczać cellulit. Kupuje się ten preparat online, w sklepie internetowym. Jest to doskonały środek, dzięki któremu zwalczanie skórki pomarańczowej jest szybsze i łatwiejsze.