Kształty paznokci

Kształty paznokci są różne – mogą być okrągłe, owalne, kwadratowe. Niejedna osoba sięga po pilniczek i nadaje im upragniony kształt, opiłowując je doskonale, dopasowując ich kształt i nadając im piękny wygląd. Nieraz wystarczy natrzeć paznokcie oliwką i zostawić je bez żadnego malowania. Jednak każdy z nas ma kształt paznokci nadany przez naturę. Na pewno warto zadbać o ładny kształt paznokci, ponieważ jest to bardzo ważne dla każdej osoby. Jedna osoba ma paznokcie owalne, inna łopatkowate, jeszcze inna okrągłe. Kształty są różnorodne, a każda osoba chce dbać o kształt, który będzie wyglądał pięknie oraz efektownie. Pilnik pomaga nadać ładny kształt paznokciom i podrasować je, wyszlachetniając dłonie. Do tego odrobina lakieru i panie mają ładne paznokcie. Panowie piłują paznokcie, ale ich nie malują, dbają o to, by były ładne, efektowne. Każdy musi mieć czyste paznokcie o ładnym kształcie, idealnie sprawdzającym się w życiu.

Jakie mamy kształty paznokci?

Natura dała ludziom paznokcie okrągłe, kwadratowe, migdałowe, czyli owalne. Jednak nawet osoby mające brzydki kształt paznokci mogą je zmienić pilniczkiem lub naklejając sztuczne paznokcie, sztucznie przedłużając naturalną płytkę i wzmacniając ją doskonale. Kilka lat temu królowały paznokcie kwadratowe. Obecnie jednak królują paznokcie owalne, one są bardzo popularne. Jeśli rodzice mają szerokie dłonie i duże paznokcie, to dzieci będą miały podobne, bo przecież genetyka jest bezlitosna. Na pewno warto mieć ładne paznokcie, których kształt sprawdza się doskonale. Natura daje nam paznokcie, ważne, aby je wzmocnić, by nie łamały się i nie szpeciły dłoni. Mocne i zdrowe paznokcie są ładne nawet wtedy, gdy nie zostały pomalowane i ozdobione kryształkami czy koralikami. Najlepiej jednak lekko podkreślić i zaakcentować naturalny kształt paznokci. To doskonałe rozwiązanie dla każdego.

Dla kogo jaki kształt?

Do masywnej dłoni nie pasują paznokcie owalne czy szpiczaste, przypominające szpony. O wiele lepsze są paznokcie kwadratowe, nieco masywniejsze, ale dopasowane do pulchnej dłoni. Kosmetyczka potrafi bardzo dobrze dobrać idealny kształt paznokci do wyglądu dłoni. Aby wysmuklić dłoń można nieco podrasować paznokcie, nieco bardziej owalne. Jednak ważne jest unikanie groteskowego kształtu, zbyt wąskich paznokci do masywnej dłoni. O wiele lepiej jest modelować paznokcie tak, aby nadały odpowiedni kształt całości, były zwieńczeniem dłoni. Natura daje nam jakiś kształt paznokci, możemy je nieco podrasować, ale zmiana o sto procent wcale nie jest tak bardzo pożądana. Kształt paznokci wieńczy dłoń, ale źle dobrany kształt paznokci tylko zepsuje dobry efekt. Dlatego nie należy wysmuklać nadmiernie paznokci, lecz zobaczyć, co pasuje do danej osoby. Groteskowo długie szpony nie prezentują się dobrze. O wiele lepsze są paznokcie średniej długości. Zbyt krótkie czy zbyt długie wcale się nie sprawdzają. Paznokcie, niezależnie od kształtu, powinny mieć długość odpowiednią do codziennego życia, która nie przeszkadza w codziennej pracy zawodowej oraz pracach domowych.