Nitkowanie brwi

Hinduski mają różne sztuczki służące do pielęgnowania ciała. Nitkują ciało i brwi. Nitkowanie brwi to ich usuwanie razem z cebulkami. Dzięki temu można ładnie usunąć zbędne włoski i nadać urodę brwiom, podkreślić ich elegancki kształt. Metoda nitkowania brwi przywędrowała z Indii do Europy, pomagając podkreślić piękno twarzy i nadając buzi piękny wygląd. Niektóre osoby zamawiają nitkowanie całej twarzy, dzięki czemu mogą osiągnąć doskonały efekt w dobrej cenie -wyregulowane brwi i gładka buzia to efekt oczekiwany przez wszystkich. Poza tym metoda ta była używana w krajach Dalekiego Wschodu i to od wieków. Bawełniana nitka w sprawnych rękach potrafi czynić cuda. I to jest najważniejsza sprawa dla każdego.

Czym jest nitkowanie brwi?

Nitkowanie brwi to usuwanie zbędnych włosów brwi za pomocą nitki. Do tego celu potrzebne są bawełniana nić (nie może to być nitka sztuczna, z innych włókien niż bawełna), puder kosmetyczny, płyn lub żel do dezynfekowania po zabiegu usunięcia zbędnych włosków. Nitka ma 20 centymetrów i powinna być związana, czyli mieć zawiązane końce, aby tworzyła pewien okrąg. Dzięki temu łatwo usuwa się zbędne włoski. Podczas zabiegu można usunąć nawet bardzo krótkie włoski. Nitkowanie pozwala depilować też wąsiki lub baczki na twarzy kobiet. Skutecznie i higienicznie można usunąć zbędne włosy, które odrosną po długim czasie. Nitka wyrywa je z cebulkami i na tym polega jej skuteczność. Stąd bierze się popularność zabiegu. Warto zatem przyjrzeć się jemu bliżej i spróbować go zastosować.

Efekty i trwałość nitkowania brwi

Efektem nitkowania są ładne brwi, regularne, nie zarośnięte. Odrastają wolniej niż brwi wyrywane pęsetą lub usuwane woskiem kosmetycznym. Stąd bierze się popularność takiego nitkowania brwi. Metoda jest bardzo higieniczna, bez użycia chemicznych środków, szybka i dobra. Niejedna osoba chce korzystać z takiej nitki, ponieważ ona nie uczula i nie powoduje wysypek czy innych przykrych sytuacji. Nitka jest czysta, a po użyciu można ją od razu wyrzucić.  Efekty utrzymają się nawet do sześciu tygodni. Można nitkować włoski samodzielnie, można zlecić takie nitkowanie osobie trzeciej. Nawet osoby mające wrażliwą i delikatną skórę mogą skorzystać z takiego nitkowania. Ból jest podobny jak przy wyrywaniu włosów pęsetą. Można jednak złagodzić go przemywając miejsca po depilacji ciepłą wodą. Ból wówczas będzie znacznie mniejszy. Nitkowanie brwi nie jest drogie, kosztuje tyle, co depilacja pęsetką lub woskiem. Profesjonalna kosmetyczna wyreguluje brwi pięknie, równo oraz szybko. Jakość jej pracy jest wysoka, a niejedna osoba jest bardzo zadowolona z równo wyregulowanych brwi. Są jednak pewne przeciwwskazania do nitkowania. Nie mogą poddać się jemu osoby z cukrzycą, z jęczmieniem i zapaleniem spojówek, brakiem czucia na skórze, stanami ropnymi oraz zapalnymi skóry twarzy oraz łuszczycą. Pozostali mogą spokojnie korzystać z nitkowania. Za zabieg nie powinny się brać osoby nie mające doświadczenia oraz wiedzy. Tylko osoby potrafiące ładnie operować nitką mogą zabrać się do takiego zabiegu.